Čím je byt menší, tým starostlivejšia štúdia si vyžaduje jeho dispozíciu a interiér. Problémom tiež je, že veľmi veľa dizajnérov sa navrhovaniu malých priestorov vyhýba, a preto sú majitelia nútení robiť takmer všetky práce sami. Avšak, bez ohľadu na to, ako veľkú plochu využívate na bývanie, je možné si svoj životný priestor zariadiť k maximálnej spokojnosti.

Poďte sa spolu s nami pozrieť na to, ako sa to robí.
Zamyslite sa nad rozmermi interiéru
Najdôležitejšou vecou v interiéri je nastavenie správneho objemu. Úmerne k výške stropu vám oblasť priestorov, dokonca aj v malých apartmánoch, umožňuje vytvárať krásne a harmonické priestory. Čím vyšší je strop, tým väčšia môže byť miestnosť.
Pri malej výške stropu nevyrábajte štúdiové apartmány. Nezvýši sa tým plocha, ale sa len zdôraznia nízke stropy. Na efektívne využitie takto malého priestoru a využitie jednotlivých doplnkov môžete využiť špeciálne úchytky.
Vytvorte centrum pozornosti
V každej miestnosti by malo byť centrum pozornosti, jeden ústredný prvok. Dosiahnete to, ak vložíte veľmi veľký predmet do malej miestnosti. Pritiahnete ním pozornosť a zabudnete na pocit stiesnenosti. V kúpeľni to môže byť napríklad veľká lampa, v malej spálni – panel v hornej časti postele atď.
Použite zásadu symetrie
Symetrické zloženie je spoľahlivým spôsobom vyváženia priestoru. Pomocou tejto techniky môžu byť aj malé miestnosti krásne a úctyhodné: z dôvodu symetrie nebude malá miestnosť vyzerať stiesnená alebo preplnená nábytkom. Nenechajte sa však uniesť a nevytvárajte rovnaké kompozície na každej stene – vyzerá to únavne a nudne.
Náhradný prázdny priestor
Nechajte jednu stenu alebo jej časť prázdnu, aby ste si pri pohľade na ňu mohli pocitovo odpočinúť. Navyše, prázdnota môže byť tiež centrom unikátneho zloženia, v ktorom vynikne aj ten najjednoduchší doplnok, akým sú napríklad pevné stolové nohy.
Text:PR